Το 2000 για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά διεξήχθη το ειδικό πρωτάθλημα για την άνοδο των πρωταθλητριών των Ε.Π.Σ. της περιόδου 1999-2000 στη Δ΄ Εθνική.
Συμμετείχαν συνολικά 54 σύλλογοι από τις 51, τότε, ενώσεις καθώς οι τρεις αρχαιότερες ΕΠΣ (Αθηνών, Πειραιά, Μακεδονίας) είχαν από δυο εκπροσώπους. Οι σύλλογοι χωρίστηκαν σε 9 ομίλους των έξι. Οι αγώνες ήταν μονοί και διεξήχθησαν σε ουδέτερες έδρες το διάστημα από 21 Μαΐου ως 4 Ιουνίου 2000 και την άνοδο θα κέρδιζαν οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου. Στον 7ο όμιλο χρειάστηκε επιπλέον αγώνας μπαράζ[1] για την ανάδειξη της ομάδας που θα έπαιρνε την 2η θέση και την άνοδο. Το επιπλέον μπαράζ έγινε στις 11 Ιουνίου 2000,όταν και ολοκληρώθηκε συνολικά η διαδικασία.[2]
Οι 18 ομάδες που εξασφάλισαν την άνοδο ήταν οι εξής
Όμιλος
|
1η θέση
|
2η θέση
|
1ος
|
Α.Ε. Καστοριάς |
(ΕΠΣ Καστοριάς)
|
Ακρίτας Νέας Κρώμνης |
(ΕΠΣ Δράμας)
|
2ος
|
Επαμεινώνδας Λεύκτρων |
(ΕΠΣ Βοιωτίας)
|
Αναγέννηση Άρτας |
(ΕΠΣ Άρτας)
|
3ος
|
Ολυμπιακός Χερσονήσου |
(ΕΠΣ Ηρακλείου)
|
Δάφνη Δαφνώνα |
(ΕΠΣ Χίου)
|
4ος
|
Πυρσός Γρεβενών |
(ΕΠΣ Γρεβενών)
|
Α.Σ. Κασσάνδρας |
(ΕΠΣ Χαλκιδικής)
|
5ος
|
Γ.Σ. Αγίων Αναργύρων |
(ΕΠΣ Αθηνών)
|
Ηρακλής Ροδίτσας |
(ΕΠΣ Φθιώτιδας)
|
6ος
|
Αίας Σαλαμίνας |
(ΕΠΣ Πειραιά)
|
Α.Ε. Κω |
(ΕΠΣ Δωδεκανήσου)
|
7ος
|
Α.Ε. Πτολεμαΐδας |
(ΕΠΣ Κοζάνης)
|
Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας |
(ΕΠΣ Σερρών)
|
8ος
|
Α.Ο. Νέας Αρτάκης |
(ΕΠΣ Εύβοιας)
|
Α.Π.Ε. Αγίας Ελεούσας |
(ΕΠΣ Αθηνών)
|
9ος
|
Αστέρας Αμαλιάδας |
(ΕΠΣ Ηλείας)
|
Ατρόμητος Πειραιώς |
(ΕΠΣ Πειραιά)
|
Στον 1ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Έβρου (Ακρίτας Νέας Βύσσας), ΕΠΣ Δράμας (Ακρίτας Νέας Κρώμνης) , ΕΠΣ Μακεδονίας (Φοίνικας Πολίχνης), ΕΠΣ Πέλλας (Αλμωπός Αριδαίας) , ΕΠΣ Καστοριάς (Α.Ε. Καστοριάς) και ΕΠΣ Πιερίας (Γ.Α.Σ. Σβορώνου).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
Φοίνικας Πολίχνης - Ακρίτας Νέας Κρώμνης |
1-2
|
Αλμωπός Αριδαίας - Α.Ε. Καστοριάς |
0-1
|
Ακρίτας Νέας Βύσσας - Γ.Α.Σ. Σβορώνου |
5-1
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Ακρίτας Νέας Κρώμνης - Αλμωπός Αριδαίας |
3-2
|
Γ.Α.Σ. Σβορώνου - Φοίνικας Πολίχνης |
2-3
|
Α.Ε. Καστοριάς - Ακρίτας Νέας Βύσσας |
4-2
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Ακρίτας Νέας Κρώμνης - Γ.Α.Σ. Σβορώνου |
1-0
|
Αλμωπός Αριδαίας - Ακρίτας Νέας Βύσσας |
4-0
|
Α.Ε. Καστοριάς - Φοίνικας Πολίχνης |
1-0
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
Φοίνικας Πολίχνης - Αλμωπός Αριδαίας |
2-3
|
Γ.Α.Σ. Σβορώνου - Α.Ε. Καστοριάς |
1-6
|
Ακρίτας Νέας Βύσσας - Ακρίτας Νέας Κρώμνης |
0-2 α.α.[α]
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Α.Ε. Καστοριάς - Ακρίτας Νέας Κρώμνης |
5-3
|
Αλμωπός Αριδαίας - Γ.Α.Σ. Σβορώνου |
3-0
|
Ακρίτας Νέας Βύσσας - Φοίνικας Πολίχνης |
1-4
|
Σημειώσεις
- ↑ 1,0 1,1 1,2 Ο Ακρίτας Νέας Βύσσας την 4η αγωνιστική είχε κερδίσει τον Ακρίτα Νέας Κρώμνης 3-2, αλλά μηδενίστηκε στο συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρέθηκε 1 βαθμός λόγω αντικανονικής συμμετοχής παίκτη[3], απόφαση που πάντως δεν επηρέασε ριζικά την τελική βαθμολογία καθώς ο Ακρίτας Νέας Κρώμνης είχε ήδη καταλάβει τη 2η θέση
Στον 2ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Άρτας (Αναγέννηση Άρτας), ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (ΑΕ Μεσολογγίου) , ΕΠΣ Κεφαλληνίας-Ιθάκης (ΑΟ Κεφαληνίας Ιθάκης), ΕΠΣ Ευρυτανίας (Βελούχι Καρπενησίου) , ΕΠΣ Βοιωτίας (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) και ΕΠΣ Τρικάλων (Λύκοι Πινδαίων).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης - Αναγέννηση Άρτας |
2-1
|
ΑΠΟΚ Βελούχι - Επαμεινώνδας Λεύκτρων |
2-2
|
Λύκοι Πινδαίων - ΑΕ Μεσολογγίου |
1-1
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Αναγέννηση Άρτας - ΑΠΟΚ Βελούχι |
1-1
|
ΑΕ Μεσολογγίου - ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης |
1-0
|
Επαμεινώνδας Λεύκτρων - Λύκοι Πινδαίων |
1-1
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Αναγέννηση Άρτας - ΑΕ Μεσολογγίου |
3-1
|
ΑΠΟΚ Βελούχι - Λύκοι Πινδαίων |
1-1
|
Επαμεινώνδας Λεύκτρων - ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης |
2-0
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης - ΑΠΟΚ Βελούχι |
0-0
|
ΑΕ Μεσολογγίου - Επαμεινώνδας Λεύκτρων |
1-4
|
Λύκοι Πινδαίων - Αναγέννηση Άρτας |
1-3
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Επαμεινώνδας Λεύκτρων - Αναγέννηση Άρτας |
2-2
|
ΑΠΟΚ Βελούχι - ΑΕ Μεσολογγίου |
1-0
|
Λύκοι Πινδαίων - ΑΟ Κεφαλληνίας-Ιθάκης |
5-1
|
Στον 3ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Ηρακλείου (Ολυμπιακός Χερσονήσου), ΕΠΣ Χανίων (Μινώταυρος Μουρνιών) , ΕΠΣ Κυκλάδων (ΑΟ Μυκόνου), ΕΠΣ Χίου (Δάφνη Δαφνώνα) , ΕΠΣ Αρκαδίας (Πανθυρεατικός Άστρους) και ΕΠΣ Αχαΐας (Εθνικός Πατρών).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
Δάφνη Δαφνώνα - Πανθυρεατικός |
2-1
|
Μινώταυρος - Ολυμπιακός Χερσονήσου |
0-3
|
Εθνικός Πατρών - ΑΟ Μυκόνου |
1-1
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Πανθυρεατικός - Μινώταυρος |
2-0
|
ΑΟ Μυκόνου - Δάφνη Δαφνώνα |
1-1
|
Ολυμπιακός Χερσονήσου - Εθνικός Πατρών |
1-2
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Πανθυρεατικός - ΑΟ Μυκόνου |
3-3
|
Μινώταυρος - Εθνικός Πατρών |
0-2
|
Ολυμπιακός Χερσονήσου - Δάφνη Δαφνώνα |
2-1
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
Δάφνη Δαφνώνα - Μινώταυρος |
3-1
|
ΑΟ Μυκόνου - Ολυμπιακός Χερσονήσου |
1-2
|
Εθνικός Πατρών - Πανθυρεατικός |
1-2
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Ολυμπιακός Χερσονήσου - Πανθυρεατικός |
2-1
|
Μινώταυρος - ΑΟ Μυκόνου |
2-4
|
Εθνικός Πατρών - Δάφνη Δαφνώνα |
1-2
|
Στον 4ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Μακεδονίας (ΠΑΟ Νέων Επιβατών), ΕΠΣ Χαλκιδικής (ΑΣ Κασσάνδρα) , ΕΠΣ Ημαθίας (ΑΕ Αλεξάνδρειας), ΕΠΣ Κιλκίς (ΑΕ Πολυκάστρου) , ΕΠΣ Γρεβενών (Πυρσός Γρεβενών) και ΕΠΣ Φλώρινας (ΠΑΣ Φλώρινα).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
ΑΣ Κασσάνδρα - ΑΕ Πολυκάστρου |
3-1
|
ΠΑΣ Φλώρινα - Πυρσός Γρεβενών |
0-1
|
ΠΑΟΝΕ - ΑΕ Αλεξάνδρειας |
2-1
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
ΑΕ Πολυκάστρου - ΠΑΣ Φλώρινα |
1-1
|
ΑΕ Αλεξάνδρειας - ΑΣ Κασσάνδρα |
0-2
|
Πυρσός Γρεβενών - ΠΑΟΝΕ |
1-1
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
ΑΕ Πολυκάστρου - ΑΕ Αλεξάνδρειας |
0-5
|
ΠΑΣ Φλώρινα - ΠΑΟΝΕ |
0-2
|
Πυρσός Γρεβενών - ΑΣ Κασσάνδρα |
1-1
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
ΑΣ Κασσάνδρα - ΠΑΣ Φλώρινα |
2-1
|
ΑΕ Αλεξάνδρειας - Πυρσός Γρεβενών |
1-2
|
ΠΑΟΝΕ - ΑΕ Πολυκάστρου |
6-1
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Πυρσός Γρεβενών - ΑΕ Πολυκάστρου |
4-1
|
ΠΑΣ Φλώρινα - ΑΕ Αλεξάνδρειας |
4-4
|
ΠΑΟΝΕ - ΑΣ Κασσάνδρα |
0-2 (διεκ.)[α]
|
Σημειώσεις
- ↑ 1,0 1,1 1,2 Ο αγώνας της τελευταίας αγωνιστικής ΠΑΟΝΕ-Κασσάνδρα που θα έκρινε ποια ομάδα θα καταλάμβανε μια από τις 2 πρώτες θέσεις, διεκόπη[1] λόγω αποχώρησης της ομάδας του ΠΑΟΝΕ[9] και επεισοδίων των οπαδών της που είχαν έντονα παράπονα για τη διαιτησία
Στον 5ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Αθηνών (ΓΣ Αγίων Αναργύρων), ΕΠΣ Φθιώτιδας (Ηρακλής Ροδίτσας) , ΕΠΣ Φωκίδας (Αστέρας Ιτέας), ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Απόλλων Πάργας) , ΕΠΣ Κέρκυρας (ΟΦ Αγίου Ματθαίου) και ΕΠΣ Ζακύνθου (ΑΕ Καλαμακίου).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
ΑΕ Καλαμακίου - Απόλλων Πάργας |
5-0
|
Αστέρας Ιτέας - ΓΣ Αγίων Αναργύρων |
0-1
|
ΟΦΑΜ - Ηρακλής Ροδίτσας |
2-3
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Απόλλων Πάργας - Αστέρας Ιτέας |
0-5
|
Ηρακλής Ροδίτσας - ΑΕ Καλαμακίου |
1-0
|
ΓΣ Αγίων Αναργύρων - ΟΦΑΜ |
1-0
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Απόλλων Πάργας - Ηρακλής Ροδίτσας |
1-4
|
Αστέρας Ιτέας - ΟΦΑΜ |
1-2
|
ΓΣ Αγίων Αναργύρων - ΑΕ Καλαμακίου |
5-0
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
ΑΕ Καλαμακίου - Αστέρας Ιτέας |
1-5
|
Ηρακλής Ροδίτσας - ΓΣ Αγίων Αναργύρων |
2-2
|
ΟΦΑΜ - Απόλλων Πάργας |
4-2
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
ΓΣ Αγίων Αναργύρων - Απόλλων Πάργας |
6-0
|
Αστέρας Ιτέας - Ηρακλής Ροδίτσας |
2-3
|
ΟΦΑΜ - ΑΕ Καλαμακίου |
2-0 α.α.
|
Στον 6ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Πειραιά (Αίας Σαλαμίνας), ΕΠΣ Κορινθίας (Λουτράκι 93) , ΕΠΣ Ρεθύμνου (Αστέρας Ρεθύμνου), ΕΠΣ Λέσβου (ΑΕΛ Καλλονής) , ΕΠΣ Δωδεκανήσου (Α.Ε. Κω) και ΕΠΣ Σάμου (Πολυκράτης Πυθαγορείου).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
Πολυκράτης - Λουτράκι 93 |
0-2 α.α.
|
Αστέρας Ρεθύμνου - Αίας Σαλαμίνας |
1-2
|
ΑΕΛ Καλλονής - ΑΕ Κω |
0-2
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Λουτράκι 93 - Αστέρας Ρεθύμνου |
0-1
|
ΑΕ Κω - Πολυκράτης |
2-0 α.α.
|
Αίας Σαλαμίνας - ΑΕΛ Καλλονής |
3-0
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Λουτράκι 93 - ΑΕ Κω |
0-1
|
Αστέρας Ρεθύμνου - ΑΕΛ Καλλονής |
3-2
|
Αίας Σαλαμίνας - Πολυκράτης |
2-0 α.α.
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
Πολυκράτης - Αστέρας Ρεθύμνου |
0-2 α.α.
|
ΑΕ Κω - Αίας Σαλαμίνας |
0-0
|
ΑΕΛ Καλλονής - Λουτράκι 93 |
0-2 α.α.
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Αίας Σαλαμίνας - Λουτράκι 93 |
1-0
|
Αστέρας Ρεθύμνου - ΑΕ Κω |
0-0
|
ΑΕΛ Καλλονής - Πολυκράτης |
2-0 α.α.
|
Σημειώσεις
- ↑ Η ομάδα του Πολυκράτη παραιτήθηκε από τη διοργάνωση πριν την έναρξη των αγώνων
Στον 7ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Θράκης (Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων), ΕΠΣ Ξάνθης (Α.ΠΟ. Ξάνθης) , ΕΠΣ Καβάλας (Βυζάντιο Κοκκινοχώματος), ΕΠΣ Σερρών (Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας) , ΕΠΣ Κοζάνης (ΑΕ Πτολεμαΐδας) και ΕΠΣ Λάρισας (Ηρακλής Λάρισας).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
ΑΠΟ Ξάνθης - Ηρακλής Λάρισας |
0-4
|
ΑΕ Πτολεμαΐδας - Σπάρτακος |
5-1
|
Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - Βυζάντιο |
1-0
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Ηρακλής Λάρισας - ΑΕ Πτολεμαΐδας |
1-2
|
Βυζάντιο - ΑΠΟ Ξάνθης |
2-1
|
Σπάρτακος - Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας |
0-6
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Ηρακλής Λάρισας - Βυζάντιο |
3-0
|
ΑΕ Πτολεμαΐδας - Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας |
2-1
|
Σπάρτακος - ΑΠΟ Ξάνθης |
2-5
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
ΑΠΟ Ξάνθης - ΑΕ Πτολεμαΐδας |
1-4
|
Βυζάντιο - Σπάρτακος |
3-1
|
Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - Ηρακλής Λάρισας |
2-2
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Σπάρτακος - Ηρακλής Λάρισας |
0-2 α.α.
|
ΑΕ Πτολεμαΐδας - Βυζάντιο |
7-1
|
Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - ΑΠΟ Ξάνθης |
3-0
|
Μπαράζ για 2η Θέση (11 Ιουνίου 2000)[2]
|
Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - Ηρακλής Λάρισας |
1-0
|
Σημειώσεις
- ↑ 1,0 1,1 Η 2η θέση κρίθηκε σε επιπλέον αγώνα μπαράζ στις 11-6-2000 στο ΔΑΚ Βέροιας , όπου ο Μέγας Αλέξανδρος κέρδισε 1-0 τον Ηρακλή Λάρισας
Στον 8ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Αθηνών (ΑΠΕ Αγία Ελεούσα), ΕΠΣ Ευβοίας (ΑΟ Νέας Αρτάκης) , ΕΠΣ Θεσσαλίας (Κένταυρος Νεάπολης Βόλου), ΕΠΣ Καρδίτσας (Ηρακλής Σοφάδων) , ΕΠΣ Ηπείρου (ΑΟ Ανατολής) και ΕΠΣ Θεσπρωτίας (ΑΕ Νέας Σελεύκειας).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
Κένταυρος Βόλου - ΑΠΕ Αγία Ελεούσα |
1-2
|
ΑΟ Νέας Αρτάκης - Ηρακλής Σοφάδων |
3-0
|
ΑΕ Νέας Σελεύκειας - ΑΟ Ανατολής |
1-5
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
ΑΠΕ Αγία Ελεούσα - ΑΟ Νέας Αρτάκης |
1-1
|
ΑΟ Ανατολής - Κένταυρος Βόλου |
3-0
|
Ηρακλής Σοφάδων - ΑΕ Νέας Σελεύκειας |
4-0
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
ΑΠΕ Αγία Ελεούσα - ΑΟ Ανατολής |
2-0
|
ΑΟ Νέας Αρτάκης - ΑΕ Νέας Σελεύκειας |
2-0α.α.
|
Ηρακλής Σοφάδων - Κένταυρος Βόλου |
2-3
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
Κένταυρος Βόλου - ΑΟ Νέας Αρτάκης |
1-4
|
ΑΟ Ανατολής - Ηρακλής Σοφάδων |
3-0
|
ΑΕ Νέας Σελεύκειας - ΑΠΕ Αγία Ελεούσα |
0-2α.α.
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Ηρακλής Σοφάδων - ΑΠΕ Αγία Ελεούσα |
1-3
|
ΑΟ Νέας Αρτάκης - ΑΟ Ανατολής |
2-0
|
ΑΕ Νέας Σελεύκειας - Κένταυρος Βόλου |
0-2α.α.
|
Στον 9ο όμιλο συμμετείχαν οι πρωταθλήτριες των ΕΠΣ Πειραιά (Ατρόμητος Πειραιά), ΕΠΣ Ηλείας (Αστέρας Αμαλιάδας) , ΕΠΣ Αργολίδας (Αστέρας Δρεπανιακός), ΕΠΣ Μεσσηνίας (ΑΟ Σπερχόγειας) , ΕΠΣ Λακωνίας (Α.Ε. Σπάρτη) και ΕΠΣ Λασιθίου (Ο.Φ. Ιεράπετρας).
Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική (21 Μαΐου 2000)[4]
|
ΑΟ Σπερχόγειας - Ατρόμητος Πειραιά |
0-3
|
ΟΦ Ιεράπετρας - Αστέρας Αμαλιάδας |
0-6
|
Αστέρας Δρεπανιακός - ΑΕ Σπάρτη |
0-3
|
2η Αγωνιστική (24 Μαΐου 2000)[5]
|
Ατρόμητος Πειραιά - ΟΦ Ιεράπετρας |
2-1
|
ΑΕ Σπάρτη - ΑΟ Σπερχόγειας |
2-0
|
Αστέρας Αμαλιάδας - Αστέρας Δρεπανιακός |
3-1
|
3η Αγωνιστική (28 Μαΐου 2000)[6]
|
Ατρόμητος Πειραιά - ΑΕ Σπάρτη |
2-2
|
ΟΦ Ιεράπετρας - Αστέρας Δρεπανιακός |
1-3
|
Αστέρας Αμαλιάδας - ΑΟ Σπερχόγειας |
5-4
|
4η Αγωνιστική (31 Μαΐου 2000)[7]
|
ΑΟ Σπερχόγειας - ΟΦ Ιεράπετρας |
2-2
|
ΑΕ Σπάρτη - Αστέρας Αμαλιάδας |
0-3
|
Αστέρας Δρεπανιακός - Ατρόμητος Πειραιά |
0-5
|
5η Αγωνιστική (4 Ιουνίου 2000)[8]
|
Αστέρας Αμαλιάδας - Ατρόμητος Πειραιά |
2-2
|
ΟΦ Ιεράπετρας - ΑΕ Σπάρτη |
1-2
|
Αστέρας Δρεπανιακός - ΑΟ Σπερχόγειας |
2-2
|
- ↑ 1,0 1,1 «Η Χερσόνησος Φλέγεται... (άρθρα για την τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου)». patris.gr. Εφημερίδα «Πατρίς» Ηρακλείου (Αρχείο Ηλεκτρονικής Έκδοσης). 6 Ιουνίου 2000. Ανακτήθηκε στις 2 Μαρτίου 2017.
- ↑ 2,0 2,1 Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 13 Ιουνίου 2000 , σ.41
- ↑ Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 17 Ιουνίου 2000 , σ.40
- ↑ 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 4,5 4,6 4,7 4,8 Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 22 Μαΐου 2000 , σ.44
- ↑ 5,0 5,1 5,2 5,3 5,4 5,5 5,6 5,7 5,8 Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 26 Μαΐου 2000 , σ.40
- ↑ 6,0 6,1 6,2 6,3 6,4 6,5 6,6 6,7 6,8 Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 30 Μαΐου 2000 , σ.40
- ↑ 7,0 7,1 7,2 7,3 7,4 7,5 7,6 7,7 7,8 Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 2 Ιουνίου 2000 , σ.40
- ↑ 8,0 8,1 8,2 8,3 8,4 8,5 8,6 8,7 8,8 Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας» 6 Ιουνίου 2000 , σ.44
- ↑ Κουμάνταρος, Π. (25 Ιουνίου 2000). «Στα γήπεδα όπου πράγματι η Ελλάδα αναστενάζει...». tovima.gr. το Βήμα. Ανακτήθηκε στις 3 Μαρτίου 2017.
- Εφημερίδα «Ημερήσιος Κήρυκας Λάρισας» φύλλα 22 Μαΐου έως 17 Ιουνίου 2000
- Εφημερίδα «Πατρίς» Ηρακλείου, Ηλεκτρονική Έκδοση: 6 Ιουνίου 2000